3η Συνάντηση Φιλοσόφων Κοινωνικών Επιστημόνων και Συνοδοιπόρων (Σ.ΦΙ.Κ.Ε.Σ)

Πρόγραμμα (ενημερώθηκε)

Αγαπητά μέλη και αγαπητοί φίλοι και φίλες του ΦΚΣ

Στη Γενική Συνέλευση της 12.12.18 συζητήσαμε την πρόταση για την 3η Επιστημονική Συνάντηση του Τμήματος ΦΚΣ (ΣΦΙΚΕΣ) στα Ανώγεια στις 5-7 Απριλίου 2019. Η συνάντηση θα περιλαμβάνει όπως κάθε χρόνο παρουσιάσεις και στρογγυλές τράπεζες από διδάσκοντες, καλεσμένους και μεταπτυχιακούς φοιτητές του Τμήματος.

Οι συνεδρίες θα γίνουν στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Ανωγείων. Έχουν προβλεφθεί καταλύματα στο Οικοτουριστικό Χωριό Έναγρον καθώς και σε ξενοδοχεία των Ανωγείων. Οι φοιτητές/ριες έχουν τη δυνατότητα να διαμείνουν στον Ξενώνα του Δήμου. Ευχαριστούμε θερμά τον Δήμο Ανωγείων για τη συμβολή του στην οργάνωση της Συνάντησης.

Ελπίζουμε η συμμετοχή να είναι μεγάλη και να αναπτυχθεί γόνιμος διάλογος σε ευχάριστη ατμόσφαιρα, όπως και τις δύο προηγούμενες χρονιές!

Με εγκάρδιες ευχές για χαρούμενα Χριστούγεννα και ένα ευτυχισμένο και δημιουργικό 2019!
Εκ μέρους της οργανωτικής επιτροπής

Μάρτζη Βενιέρη